
Kiek esame vertingi? Apie savivertę, pasitikėjimą savimi ir atjautą sau
Transliacijos metu kalbama apie savivertę, jos rūšis, formavimąsi vaiko raidoje, svarbias vaikystės patirtis. Aptariamos psichoterapijos (schemų terapijos, kognityvinės elgesio terapijos) galimybės ir įrankiai.
Daugiau
Kaip nuraminti emocinį alkį nevalgant?
Transliacijos metu kalbama: Kas tai yra emocinis alkis, emocinis valgymas ir kodėl jis veikia? Kaip atpažinti savo emocinį alkį ir priežastis, kurios veda prie emocinio valgymo? Kaip nuraminti emocinį alkį nevalgant? Strategijos, padėsiančios maistą naudoti tik kūno pamaitinimui, o kitus įsivardintus poreikius tenkinti ne maistu. Šiandiena maitinimasis neretai nebeatlieka tik pagrindinės, t.y. organizmo papildymo maistinėmis medžiagomis, kaip atsako į fiziologinį alkį, funkcijos. Kiek dažnai pasijaučiame „alkani“ ir naudojame maistą, kai:
Daugiau
Fiziologinio alkio ir sotumo patyrinėjimas prieš valgį (su pdf paruoštuke)
Ši praktika skirta padėti užmegzti ir stiprinti santykį su savo kūnu bei patyrinėti savo kūno (fiziologinį) alkį ir sotumą.
Daugiau
Edukacinis ciklas APIE FOBIJAS
Fobiniai nerimo sutrikimai (gr. phobos – baimė) – tai sutrikimai, kurių metu žymų nerimą ir baimę sukelia konkrečiai apibrėžtos situacijos ar stimulai, kurie tuo metu nėra pavojingi. Pavyzdžiui, aukščio baimė (akrofobija), uždarų patalpų baimė (klaustrofobija), vorų baimė (arachnofobija) ir t.t.
Daugiau
Apie “vidinį kritiką”, ką jis daro su mūsų gyvenimais ir ką mes galime daryti su juo?
Pokalbis apie vidinį kritiką, savikritiką, gėdos, kaltės, defektyvumo jausmų apraiškas. Kalbama apie vidinio kritiko rūšis, formavimąsi vaiko raidoje, svarbias vaikystės patirtis. Aptariamos psichoterapijos (schemų terapijos, kognityvinės elgesio terapijos) galimybės ir įrankiai.
Daugiau
Priežasčių (ne fiziologinio alkio), kurios skatina mano norą valgyti, patyrinėjimas (pdf paruoštukė)
Jei įsisąmoniname, jog šiuo metu nejaučiame fiziologinio alkio, bet jaučiame impulsą, troškimą dėti maistą i savo kūną, valgyti, nors kūnas nealkanas, kviečiu šiek tiek paskirti laiko ir kartu pabandyti suprasti, kas dabar skatina mūsų troškimą ir impulsus dėti maistą į savo burną?
Daugiau
Emocijų meditacija
Šios meditacijos metu kviesiu bandyti atpažinti, įsisąmoninti ir patyrinėti savo emocijas…
Daugiau
Meditacija: atjautos įkūnijimas. Pagal Erik van den Brink ir Frits Koster
Šios praktikos metu, pasitelkiant vaizduotę, dėmesingai vizualizuojame save pačius, kaip įkūnijančius atjautą ir jos savybes. Tyrinėjama, kokį poveikį tai turi praktikuojančiam asmeniui. Tokiu būdu praktikuojant pamažu galime puoselėti ir auginti savo pačių atjaučią dalį/režimą.
Daugiau
Impulsyvaus, emocinio valgymo proceso įsisąmoninimo meditacija
Šios meditacijos metu pasitelksime vaizduotę ir patyrinėsime nesenai vykusią situaciją, kuomet impulsyviai persivalgėme – savo mintis, emocijas, kūno pojūčius, tikruosius poreikius ir kita…
Daugiau
Pilnaprotaujantis valgymas kartu
Pilnaprotaujantis valgymas – kai visą savo dėmesį sutelkiame į maitinimosi procesą. Kviečiu klausantis įrašo kartu valgyti kiek išeina dėmesingai, pilnaprotaujančiai.
DaugiauŽymės
- Atjauta Sau
- Aukšti Standartai
- Dėmesingas Įsisąmoninimas
- Emocijos
- Emocinis Valgymas
- Emocinis Valgynas
- Fiziologinis Alkis
- Fiziologinis Sotumas
- Fobijos
- Guided Meditation
- Gėda
- Impusyvus Valgymas
- Kaltė
- Kognityvinė Elgesio Psichoterapija
- Meditacija
- Mindfulness
- Nerimas
- Panikos Atakos
- Pasitikėjimas Savimi
- Patyriminis Darbas
- Pažeista Savivertė
- Perfekcionizmas
- Pokalbiai
- Poreikiai
- Priepuolinis Valgymas
- Psichologinis Alkis
- Psichologinis Sotumas
- Santykis Su Maistu
- Santykis Su Savimi
- Savivertė
- Schemų Terapija
- Sveika Savivertė
- Vaikystės Patirtys
- Valgymo Psichologija
- Vengimas
- Vidinis Kritikas
- Vidinis Vaikas