Ši praktika skirta padėti užmegzti ir stiprinti santykį su savo kūnu bei patyrinėti savo kūno (fiziologinį) alkį ir sotumą.
Praktikos metu kviečiu tyrinėti:
- Kiek mano kūnas nori maisto šiuo metu, kiek mano ląstelėms reikia maistinių medžiagų papildymo, kai man dabar kilo noras valgyti?
- Iš kurių kūno vietų ir kokių pojūčių mano kūnas leidžia man suprasti, jog jis jaučia fiziologinį alkį?
- Galbūt mano kūnas šiuo metu yra persisotinęs maisto? Kaip mano kūnas man leidžia suprasti, jog esu sotus (-i)?
- Galbūt mano kūnas šiuo metu jaučia troškulį ir nori vandens? Kokie mano kūno ženklai apie tai mane informuoja?
- Jei įsivardinu, jog mano kūnas jaučia alkį, galiu paklausti savęs, koks maistas būtų palankus mano kūnui šiuo metu? Koks maistas pamaitintų mano kūno ląsteles? Kokie yra pasirinkimo variantai man šiuo metu? Galbūt jei valgysiu kur nors kavinėje, ką iš esamų patiekalų galėčiau rinktis, kad maistas būtų kiek įmanoma toje situacijoje palankesnis mano kūnui pasirinkimas? Jei šiuo metu nėra galimybes maistingai pamaitinti savo kūną, galbūt kils tam tikru įžvalgu, kokiais būdais galėčiau sekantį kartą kiek išeina geriau aprūpinti savo kūną kuru?
Related Posts

Kaip nuraminti emocinį alkį nevalgant?
Transliacijos metu kalbama: Kas tai yra emocinis alkis, emocinis valgymas ir kodėl jis veikia? Kaip atpažinti savo emocinį alkį ir priežastis, kurios veda prie emocinio valgymo? Kaip nuraminti emocinį alkį nevalgant? Strategijos, padėsiančios maistą naudoti tik kūno pamaitinimui, o kitus įsivardintus poreikius tenkinti ne maistu. Šiandiena maitinimasis neretai nebeatlieka tik pagrindinės, t.y. organizmo papildymo maistinėmis medžiagomis, kaip atsako į fiziologinį alkį, funkcijos. Kiek dažnai pasijaučiame „alkani“ ir naudojame maistą, kai:
Daugiau
Priežasčių (ne fiziologinio alkio), kurios skatina mano norą valgyti, patyrinėjimas (pdf paruoštukė)
Jei įsisąmoniname, jog šiuo metu nejaučiame fiziologinio alkio, bet jaučiame impulsą, troškimą dėti maistą i savo kūną, valgyti, nors kūnas nealkanas, kviečiu šiek tiek paskirti laiko ir kartu pabandyti suprasti, kas dabar skatina mūsų troškimą ir impulsus dėti maistą į savo burną?
Daugiau